
Why use a Flavored Lubricant?
Why—flavored or not—all lube you use should be edible
That's right, flavored or unflavored, do know that all lube you use should be edible—even if you have no plans whatsoever to get any in your mouth. “If a lube isn’t safe to ingest orally, it isn’t safe to put near or in your vagina or anus,” In fact, many sex shops won’t even sell lubes that can’t be ingested
What makes a lube safe to ingest, exactly? Good question. For starters, any lube that contains an ingredient that you’re allergic to isn’t safe to slather on either set of lips. You also want to avoid also lubes that contain preservatives (like parabens) and alcohol.“Parabens interfere with our hormones and…alcohol can dry out any orifice, including your mouth, anus, and vagina
Flavored Lubricants
- Regular Price
- $ 14.99
- Sale Price
- $ 14.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 20.99
- Sale Price
- $ 20.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 17.99
- Sale Price
- $ 17.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 15.99
- Sale Price
- $ 15.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 15.99
- Sale Price
- $ 15.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 15.99
- Sale Price
- $ 15.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 15.99
- Sale Price
- $ 15.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 15.99
- Sale Price
- $ 15.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 15.99
- Sale Price
- $ 15.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 20.99
- Sale Price
- $ 20.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 20.99
- Sale Price
- $ 20.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 22.99
- Sale Price
- $ 22.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 22.99
- Sale Price
- $ 22.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Frequently Asked Questions






Other Great Ideas
- Regular Price
- $ 119.00
- Sale Price
- $ 119.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 155.99
- Sale Price
- $ 155.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 68.39
- Sale Price
- $ 68.39
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 38.99
- Sale Price
- $ 38.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 32.99
- Sale Price
- $ 32.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 55.99
- Sale Price
- $ 55.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 68.39
- Sale Price
- $ 68.39
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 72.99
- Sale Price
- $ 72.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 50.99
- Sale Price
- $ 50.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 189.99
- Sale Price
- $ 189.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 117.99
- Sale Price
- $ 117.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 52.99
- Sale Price
- $ 52.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 25.99
- Sale Price
- $ 25.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 22.99
- Sale Price
- $ 22.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 20.99
- Sale Price
- $ 20.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 43.99
- Sale Price
- $ 43.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $ 87.99
- Sale Price
- $ 87.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per